Hilas Thermal Otel’de ‘Doktor Balıklar’ 

Hilas Thermal Otel’de ‘Doktor Balıklar’ 

Samsun'un Ladik İlçesinde bir süre önce hizmete giren Hilas Thermal Otel’de Sivas'ın Kangal ilçesinden getirilen Garra Rufa ‘Doktor Balıklar’ şifa dağıtıyor.

19 Nisan 2019 - 15:03

Başta sedef hastaları olmak üzere mantar, nasır, egzama, ayak kaşıntısı, ayak kokusu ve ayaktaki tüm ölü derileri temizlenmesinde etkili olan Garra Rufa balıklarını (Doktor Balıklar) Hilas Thermal Otel’de şifa dağıtıyor.

İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbı Ekoloji ve Hidroklimotoloji Anabilim Dalı’nın yapmış olduğu Hilas Thermal Otel’in Hamamayağı kaplıca suyunun analiz sonucunda; Romatizmal Hastalıklar, Lokomotor Sistemin Travmatik Lezyonları, Ortopedik Girişim ve Ameliyat sonrası, Endokrin Sistemin Disregulasyonu, Periferik Sinir Tutulumları, Menstrüyel Siklus Bozuklukları, Fonksiyonel Düzenleyici, Cilt Hastalıkları (sedef, egzama ve akne), İnme (felç) Sonrası, Nevraljiler ve Yaşlılıkta (gençleştirici özellik) hastalıklara iyi geldiği raporlanmış. Sivas'ın Kangal İlçesinden ‘Doktor Balıklar’dan Hilas Thermal Otel’e getirerek otel müşterilerinin hizmetine sunulmuş. Garra Rufa balıkları (Doktor Balıklar) başta sedef hastaları olmak üzere mantar, nasır, egzama, ayak kaşıntısı, ayak kokusu ve ayaktaki tüm ölü derileri temizlenmesinde etkili olarak şifa dağıtıyor.

Hamamayağı Hilas Thermal Resort & SPA sahibi Zafer Dilmen, 20 milyon lira maliyetle yapılan ve 15.000 m2 mesire alanı, modern hamamları, özel aile banyoları ve birbirinden konforlu 60 odası ile hizmet veren ve ülkemizdeki birinci derece önemli kaplıcalardan biri olarak hizmet verdiklerini ifade etti.. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cansu Dere, Twitter'ı salladı
Cansu Dere, Twitter'ı salladı
Miss Turkey 2019 Simay Rasimoğlu
Miss Turkey 2019 Simay Rasimoğlu